четвъртък, 27 август 2020 г.

Никола Бенин. Безидеен ЦСКА трудно победи Сайрийнс. ЦСКА - Сайрънс 2:1

Никола Бенин

ЦСКА се избави от огромен резил в Европа (видео + снимки)

Вицешампионът на България – ЦСКА, се отърва от чутовен резил в европейските клубни турнири. „Червените” постигнаха пълен обрат срещу дебютанта в Лига Европа и малтийски клуб Сайрийнс, и то на „Българска армия”, след като българският клуб надделя с 2:1 в крайна сметка. ЦСКА беше абсолютно безидеен в хода на целия мач, но смените на треньора Стамен Белчев направиха така, че успехът да дойде и тимът да продължи на европейската сцена.

Максуел да Силва от гостите откри резултата в 69-ата минута, а шест по-късно резервата Ахмед Ахмедов изравни резултата след подаване на друга резерва – Юнус Санкаре. „Червените” изнервиха до краен предел своите фенове, но в крайна сметка Али Соу в последната минута от редовното време оформи крайния резултат и голът му, на практика, изхвърли Сайрийнс от Лига Европа. По този начин „червените” очакват жребия на 31-и август за втория квалификационен кръг.

ЦСКА – САЙРИЙНС 2:1

0:1 Максуел да Силва (69)

1:1 Ахмед Ахмедов (75)

2:1 Али Соу (90)

Стадион: „Българска армия”, София

Съдия: Кжищоф Якубик, Полша

ЦСКА (4-2-3-1):  1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 28 Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга (72' - Ахмед Ахмедов), 10. Стефано Белтраме, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери (57' - Георги Йомов), 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Юнус Санкаре, 23. Ахмед Ахмедов30. Георги Йомов, 9. Томи Юрич, 27. Мартин Смоленски, 17. Тонислав Йорданов

Резерви: Димитър Евтимов,  Томи Юрич, Юнус Санкаре, Тонислав Йорданов, Ахмед Ахмедов, Мартин Смоленски, Георги Йомов

Треньор: Стамен Белчев

Сайрийнс (4-2-3-1): Давид Касар, Еспиндола, Борг, Дос Аньос, Ромеу – Скиклуна, Агиус – Бустос, Мая Да Силва, Де Оливейра (78' Майкъл Мифсуд) – Уилфрид Домаро

Резерви: Мигел Монтфорт, Люк Грех, Джонатан Пиърсън, Райън Грех, Мифсуд, Джейкъб Уолкър, Лукас Менезес