неделя, 23 август 2020 г.

Никола Бенин. Трагичен Левски загуби на Герена с 0:1 от Царсо село

Никола Бенин

Царско село матира трагичен Левски на Герена

Царско село записа втората си победа в efbet Лига след успех над Левски с 1:0 в мач от 3-ия кръг. Автор на победното попадение беше Васев в добавеното време на първата част. Робърта напусна терена с контузия в 42-ата минута на срещата.След този успех момчетата на Любо Пенев временно са начело в класирането с актив от 7 точки и без допуснат гол, а Левски е с едва 1 точка след 3 кръга.

В началните минути Левски опита да създаде напрежение пред вратата на Пласид, но головите ситуации липсваха. В 12-ата минута Паулиньо излезе на голова позиция директно срещу Пласид, но не намери точен завършек на атаката. Малко по-късно и Здравко Димитров стреля, но нацели тялото на Родригес.

Царско село отвърна с пряк свободен удар на Галчев, който завърши с нарушение срещу Атанасов в 19-ата минута. Малко по-късно Христов опита мерника си, но Атанасов беше на място и изчисти топката.

В 33-ата минута на двубоя Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар, зад топката застана Старокин, но не сполучи при изпълнението. Две минути по-късно Пласид съумя да предвиди атаката на Левски и изпревари Робърта, който получи отличен пас в наказателното поле, а топката излезе в аут.

Найджъл Робърта получи контузия и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи Мартин Петков.

Царско село откри резултата с попадение на Васев, който засече центриране на Ивайло Марков отляво и наказа Михайлов, а всичко това във втората минута на добавеното време на първата част.

През втората част Левски опита да стигне до попадение, но след серия от корнери не сполучи да го стори в началните минути на второто полувреме. Царско село контраатакуваше опасно, но при една от изгодните ситуации в 73-ата минута топката не стигна до Брахими. Левски отвърна с точен удар към вратата на Пласид, но вратарят реагира и не позволи кълбото да влезе в мрежата му.

В 89-ата минута на двубоя гредата на два пъти спаси Пласид от попадение, първо Даске нацели страничния стълб, а после на празна врата Атанасов не сполучи и натресе гредата. В края на двубоя Насиру пропусна да изравни като от изгодна позиция прати топката встрани от вратата. В следващия четвърти кръг Левски гостува на Монтана, а Царско село е домакин на ЦСКА 1948.

Левски - Царско село 0:1
голмайстор: 0:1 Васев (45+2)

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Живко Атанасов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Робърта (42-Мартин Петков), 28. Тома Даске, 40. Стайн Спиерингс, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 17. Реян Даскалов, 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе, 98. Стефан Христов

съдия: Георги Давидов

Освирквания за оставка огласиха Герена

При обявяването на петминутното добавено време се чуха скандирания от Сектор „Б“, насочени към старши треньора на „сините“ – Георги Тодоров, които гласяха:

„Оставка, време е да си да си ходиш, стига си се оплаквал“.

Пенев: Изиграхме правилно тактически мача

Наставникът на Царско село Любослав Пенев сподели първите си мисли след успеха с 1:0 над Левски на стадион "Георги Аспарухов" в първия неделен мач от третия кръг на efbet Лига. По този начин гостите временно оглавиха класирането преди срещата на Берое срещу Ботев в Пловдив от 20:00 часа тази вечер.

"Доволен съм, че не допуснахме гол. Доволен съм ,че изиграхме правилно тактически мача. Направихме няколко пропуска през второто полувреме. Аз съм доволен и в тази линия трябва да продължаваме. Поздравявм момчетата", започна той.

"Всяка една победа дава самочувствие. Съобразяваме се с противника. Имат силни страни, имат слаби", продължи Пенев.

За пропуските на Левски и единственият точен удар на "сините" за целия мач:

"Играеш доколкото противникът ти позволява. Те си гледат тяхната игра, ние нашата. Поздравявам момчетата", каза още специалистът.

По-специално ли е било обаче чувството да постигне победа на "Герена" като бивш играч на ЦСКА:

"Аз съм максималист. Аз съм победител. Не се задоволявам с равен. Обичам да работя. Затова съм треньор. На това уча отборите. Уча ги да побеждават. Затова съм тук", завърши старши треньорът.