събота, 21 ноември 2020 г.

Никола Бенин. Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 срещу Вердер Бремен

Никола Бенин

Германският шампион Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 срещу Вердер Бремен у дома в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. В 45-ата Максимилиан Егещайн откри за гостите, но в 62-ата минута Кингсли Коман изравни и донесе точката за своя тим.

"Баварците" изиграха доста слаб мач за своите стандарти, като дори можеше да загуби срещата. Първото полувреме принадлежеше изцяло на Вердер, като само добрите намеси на Нойер оставиха резултата непроменен до последната минута на първата част. През второто полувреме Байерн можеше да страда още повече, но имаше късмет. Възпитанаците на Ханзи Флик все пак успяха да изрвнят, а до края на двубоя двата тима създадоха по още две чисти голови ситуации, които обаче не бяха оползотворени.

С тази точка Байерн остава на върха в класирането с 19 пунктта, но е с мач повече от РБ Лайпциг, който играе по-късно тази вечер. Вердере остава 9-и с 11 точки. В следващия кръг "баварците" гостуват на Щутгарт, но преди това имат домакинство на РБ Залцбург в Шампионската лига. За Вердер пък предстои гостуване на Волфсбург.

0:1 Максимилиан Егещайн 45'

1:1 Кингсли Коман 62'

АЙЕРН (4-1-4-1): 1. Мануел Нойер (к) – 5. Бенажамен Павар, 17. Жером Боатенг, 27. Дейвид Алаба, 21. Люка Ернандес – 8. Хави Мартинес - 29. Кингсли Коман, 26. Томас Мюлер, 42. Джамал Мускела, 11. Дъглас Коста – 9. Роберт Левандовски

Старши треньор: Ханзи Флик

ВЕРДЕР БРЕМЕН (3-4-3): 1. Иржи Павленка – 32. Марко Фридъл, 36. Кристиан Грос, 21. Омер Топрак – 5. Лудвиг Аугунстинсон, 6. Кевин Мьовалд, 35. Максимилиан Егещайн, 23. Теодор Габре Селасие – 10. Леандро Битенкурт, 19. Джош Саргент, 7. Милот Рашица

Старши треньор: Флориан Кохфелдт

Главен съдия: Гуидо Винкман, Германия

Стадион: „Алианц Арена“, Мюнхен, Германия