събота, 14 ноември 2020 г.

Никола Бенин. Бруно Акрапович дебютира с победа начело на ЦСКА. Ботев Ихтиман - ЦСКА 0:5

Никола Бенин

Бруно Акрапович дебютира с победа начело на ЦСКА, след като „червените“ разгромиха третодивизионния Ботев Ихтиман с 5:0 на стадион „Българска Армия“ и се класираха за 1/8-финалната фаза в турнира за Купата на България. Али Соу (34) даде преднина на "червените" в средата на първото полувреме, а в началото на втората част Джером Синклеър (55) удвои преднината на възпитаниците на Бруно Акрапович. Малко след това Стефано Белтраме (64) реализира красив гол от пряк свободен удар. Джером Синклеър (70) реализира второто си попадение в мача, а влезлият като резерва Ахмед Ахмедов (76) вкара и пети гол за ЦСКА.

Експерименталният състав на ЦСКА не допусна изненада и постигна категоричен успех. Още от самото начало на двубоя Бруно Акрапович даде шанс на младия Митко Митков, а в течение на двубоя шанс за изява получиха Александър Бучков и Мартин Смоленски. Символичните домакини стояха стабилно през първото полувреме, но след почивката „червените“ вдигнаха оборотите и стигнаха до изразителния успех.

БОТЕВ ИХТИМАН - ЦСКА 0:5

0:1 Али Соу 34'

0:2 Синклеър 55'

0:3 Белтраме 64'

0:4 Синклеър 70'

0:5 Ахмедов 76'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ИХТИМАН: Николай Радев, Станислав Катранков, Димитър Везалов, Борислав Ангелов, Антонио Илиев, Васил Велев. Йоан Гаврилов, Владимир Бахъров, Богомил Христов, Владимир Каптиев, Атанас Курдов

Треньор: Стоян Симеонов

ЦСКА: Димитър Евтимов, Пламен Гълъбов, Юрген Матей, Жеферсон, Митко Митков, Тиаго Родригес, Юнус Санкаре, Адалберто Пеняранда, Джером Синклеър, Али Соу, Томи Юрич