събота, 12 септември 2020 г.

Никола Бенин. Хектрик на Салах донесе победата на Ливърпул над Лийдс

Никола Бенин

Хеттрик на Салах донесе успех на Ливърпул в голов спектакъл срещу Лийдс

Ливърпул стартира защитата на титлата си с успех! "Мърсисайдци" се наложиха с 4:3 над новака Лийдс Юнайтед в спиращо дъха голово шоу на "Анфийлд". Звездата на "червените" Мохамед Салах се отчете с хеттрик, а възпитаниците на Марсело Биелса на три пъти изравняваха резултата  Мохамед Салах даде ранен аванс на "мърсисайдци" от дузпа, но Джак Харисън бързо изравни. Върджил Ван Дайк даде отново преднина на шампионите, но отново гостите изравниха чрез Патрик Бамфорд. Минути по-късно египетската звезда на домакините реализира изключително попадение във вратата на Лийдс. През втората част влезлият на почивката Матеуж Клих за трети път възстанови равенството. Две минути преди края на редовното време Мохамед Салах оформи своя хеттрик втора точно изпълнена ду