четвъртък, 26 август 2021 г.

ЦСКА срази Виктория Пилзен с 3:0

Никола Бенин

ЦСКА победи с 3:0 след продължения  Виктория Пилзен и с общ резултат 3:2 „червените” ще играят и през есента в груповата фаза на турнира Лига на конференциите.

ЦСКА изигра изключително добре подреден мач с ясна тактика, за да успее в редовното време да заличи пасива на чешкия тим, който срази българите с 2:0 в първия мач преди седмица. Греъм Кери даде аванс на домакините в шестата минута, а Георги Йомов в 65-ата вкара второто попадение в срещата, за да прати на практика срещата в продължения. В тях пък Жорди Кайседо си изкара червен картон в 110-ата минута, но това не сломи българския тим, който минута преди да дойдат дузпите вкара трети гол чрез Юрген Матей, който класира своя отбор напред.

ЦСКА (4-3-3): 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов – К, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 15. Тибо Вион (59' - 29. Томас Лам), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери – 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо, 30. Яник Вилдсхут (90' - 23. Ахмед Ахмедов)