сряда, 13 юли 2016 г.

ЛУДОГОРЕЦ - МЛАДОСТ (ПОДГОРИЕ) 2:0

Лудогорец игра, както се и очакваше, на котка с мишка с Младост (Подгорица), но победи само с 2:0 поради фрапантни пропуски на нападателите. Гостите не успяха да създадат нито едно голово положение. Отборът от Черна гора беше в ролята на спаринг партньор на устремилия се към Шампионска лига. Разбира се играта на българските шампиони, въпреки победата, не на нивото, каквато се играе в последната групова фаза. Утешението е, че това е първият мач от надпреварата и играчите на тима от Разград имат достатъчно време, за да достигнат върхова си форма.
 Първият гол реализера Козмин Моци в 13 минута, след изпълнение на наказателен удар. А вторият бе реализиран от Джоди Лукоки в 26 минута. Лукоки направи подобаващо много пропуски, като най-отчайващ беше в 83-та минута, когато остана лице в лице с вратаря на Младост.